Matyáš Novák

Ahoj, jmenuju se Matyáš a bojuji s dětskou obrnou a epileptickými záchvaty. Avšak nevzdávám to a od malička mi pomáhají pravidelné rehabilitace, ikdyž nevím zda někdy budu moci sám chodit. Také mě trápí zmíněné záchvaty. Někdy trvají do minuty, jindy se jedná o delší závažnější záchvat. Na to mi pomáhají jen prášky.

Zvládám sedět, kreslit, psát na klávesnici a něco málo mluvím. Chodím rehabilitovat do centra Jitrocel jako Eliška, tak se tam občas potkáme.

Od malinka jsem to neměl moc lehký, umřela mi maminka a tak se o mě  tatínek stará sám. O brášku zase moje teta. Táta to zvládá dobře, je to můj hrdina.

Moc bych si přál kvalitní rehabilitaci a pro tátu chvilku odpočinku.

 

matyas uvod foto

Přál bych si podstoupit lázeňskou léčbu

„Maťa to zvládá statečně, ale někde uvnitř mu máma určitě chybí. Potřebuje kvalitně cvičit, když víc cvičí dostaví se více záchvatů. Tak že je to takový začarovaný kruh." 

Tatínek Matyáše 

 

 

 

Chci pomoci

A jak můžete přispět Vy?

Posláním libovolné částky na transparentní účet 2225/2250 (Při platbě do poznámky pro příjemce prosím napiště komu chcete pomoci.) Pomůžete zlepšit zdravotní stav a hlavně dáte naději na lepší život.

Také můžete navštívit nějakou z našich připravovaných akcí. Informace o nadcházející akci naleznete na úvodní straně.

Děkujeme, že pomáháte.

 

Pro zlepšení Matyášova stavu je důležitá rehabilitace a lázně, proto jsme mu přispěli částkou 30 000 Kč. 

Maty a jeho tatínek jsou opravdoví bojovníci s nepřízní osudu. My jim přejeme radostné dny a spoustu šťastných zážitků a těšíme se na další setkání.

Matyáš s tatínkem jeli do lázní.

30.000 Kč

Společnými silami se nám podařilo vybrat na pobyt v lázních.